";

Horem polem

Zápis z akce napsal Fréza

Akce Horem Polem probíhala kousek za Brnem, v lesích východně od Mariánského údolí. Jejím účelem bylo připravit týmy A a B na zálesácky memorial HOLP, který se má konat již za týden a seznámit začínající zálesáky s některými disciplínami, které na této soutěži bývají. Dopoledne jsme cvičili hod nožem, střelbu z praku a stavbu bivaku. Odpoledne pak následoval závod na čas, který měl za úkol prověřit připravenost soutěžících. Po závodě následovalo pátrání po ztraceném noži a úklid jednotlivých stanovišť.

Po důkladném tréninku a ovládnutí dovedností bylo našim dalším cílem dojít zavčasu do Mokré-Horákov, odkud jsme se měli navrátit zpět do Brna. Cestou se někteří z nás podívali do zachovalých bunkrů ve Staré hoře. Potrápili jsme také práci s mapou (orientaci pomocí buzoly, určování souřadnic). Jelikož jsme do cíle dorazili předčasně, na závěr akce jsme si sedli v restauraci U Zbojníka a dali si kofolu. Následovala přeprava zpět do Brna, kde byla akce na hl. nádraží oficiálně ukončena.

Celkově bych akci hodnotil velmi kladně a to hned kvůli několika věcem:

  1. Je super si to zkusit, zopakovat a poučit se z chyb. Takovéto druhy akcí odhalí vaše nedostatky -> máte možnost je vyladit, zapracovat na sobě.
  2. Docela hojný počet účastníků - 7 lidí. Doposud jsme chodili na akce ve velmi malém počtu, cca ve 3 lidech.
  3. Nováčci si zde udělají představu o tom, jak to tu chodí, vyzkouší si nové věci - a já myslím, že je to dost bavilo!

Fotogalerie k akci:

Přihlášení:
Datum a čas
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Nejbližší schůzka
V nejbližší době
nejsou naplánovány
žádné schůzky
Nejbližší akce
V nejbližší době
nejsou naplánované
žádné akce