";

II. oddíl Stíny

SCHŮZKY STÍNŮ:
Každý první pátek v měsíci od 19:00 do 22:00 hodin v klubovnách na Hlinkách.
CHCEŠ SE PŘIDAT?
Je-li ti nad 18 - není nic jednoduššího nežli přijít na schůzku a začít s námi jezdit na akce.

Struktura Oddílu

Náčelník oddílu:
Ondřej Šedák Noak (33)
Management, Moravia IT - Brno
Koníčky: jízda na koni, pěší turistika, fotografování...
Zástupce náčelníka:
Zástupce náčelníka v současnosti nebyl jmenován.Historie Oddílu

Psal se rok 1998 (nebo tak nějak) a Zálesácké tábory na Komáří Louce - v té době centru našeho Zálesáckého bytí - byly v plném proudu. Ti nejzainteresovanější v zálesáckém životě, mnohdy vydrželi na táboře ne jeden ale dva, i tři turnusy. Byl to čas kdy běžely paralelně dvě Zálesácká tábořiště. Jedním byla Komáří Louka, kde brobíhaly černé a rudé tábory (pro děti ve věku 15-18 let a starší 18ti), druhým byla Komáří Paseka k prasknutí naplněná zelenými tábory (pro věk 10-15 let).
V té době pod 326. Střediskem fungoval jediný oddíl - takzvaný VLAJKOVÝ ÚTVAR. Byl to ddíl který se velmi intenzivně věnoval Zálesácké činnosti a tak se stávalo že byl u ostatních středisek v nemilosti, jelikož kdekoli se objevil, vítězil. Nyní se však členové oddílu museli věnovat jak svým rodinným, tak pracovním povinnostem mnohem více než by možná sami chtěli a přišel čas vytvořit oddíl nový.
Právě díky spoustě lidiček z táborů na Komáří Louce se toto přání změnilo ve skutečnost a II. oddíl byl na světě. (přesný běh události do konce roku 1999 mi není znám) Oddíl se pravidelně, vždy ve čtvrtek od 17:00 scházel v klubovnách na Lidické a sem tam vyjel někam na společnou akci.
V roce 1999 po období řekněme... šera (nebylo to úplné temno) se po určení Ladíka za náčelníka obnovil jistý řád a jak schůzky, tak akce, získaly díky jeho kontaktům na Vlajkový Útvar jiskry. Nu nic netrvá věčně a Ladík přišel o náčelnictví zásahem náčelníka Střediska. Ten sám oddíl chvíli vedl, ale jeho styl vedení oddílových schůzek řadě lidí nevyhovoval. Nakonec v oddílu Stíny zbyla jen hrstka lidí. V roce 2004 se k našemu středisku připojila malá skupina kamarádů ze zaniklého oddílu Nibowaka. Díky zázemi budovanému III. oddílem Tuláci se částečně obnovila činnost Stínů pod vedením Jendy. Nicméně ani tento pokus neměl dlouhého trvání.
Rok 2008 se stal do jisté míry přelomovým. Díky obnovení kontaktů na některé bývalé členy oddílu, stejně tak řadě rudých Zálesáků napomáhajících činnosti oddílu Tuláci se podařilo znovu oživit II. oddíl Stíny. Neméně podstatné bylo to, že se k nám připojila skupinka studentů Univerzity Obrany a tak se dalo dohromady 14 duší - a to už stálo za znovuotevření oddílu.
Vedení oddílu se opět ujal Jenda a pod jeho taktovkou oddíl stále funguje. Během uplynulé doby má oddíl na kontě řadu scůzek (vždy jednou měsíčně) a vydařených akcí.
V roce 2015 došlo k vyčlenění se nového střediska z půodního 326. střediska Brno na nové středisko Brno 2. V souvislosti s tím došlo také k reorganizaci oddílu Stíny ve smyslu náčelnictví a Jenda, který náčelníkuje vlastnímu středisku v Čáslavi, byl nahrazen jeho dosavadním zástupce Šedákem.
Činnost Oddílu

Stíny 326. Střediska svou činností podporují III. oddíl, reprezentují Středisko na Zálesáckých soutěžích a na hrách a soutěžích pořádaných jinými subjekty. Schůzky oddílu se konají pravidelně vždy první pátek v měsíci a slouží k přípravě akcí oddílu a rozšiřují znalosti členů. Akce oddílu jsou výhradně pro rudé Zálesáky a pro pozvané jednotlivce.
Schůzky začínají v 19:00 a trvají cca do 22:00. Každá schůzka je vždy tématicky zaměřena k nějakému oboru Zálesácké činnosti a připravuje své členy na nadcházející akce.
Akce oddílu, ať již připravované oddílem samotným, nebo jinými subjekty (středisky, organizacemi) mají vždy charakter náročnějších akcí. Vždy se snažíme o vytváření hlubokých zážitků - vždy vytváříme akce, které jinde člověk nezažije.

Přihlášení:
Datum a čas
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Nejbližší schůzka
V nejbližší době
nejsou naplánovány
žádné schůzky
Nejbližší akce
V nejbližší době
nejsou naplánované
žádné akce